Alū marinēts BIO liellopa šķiņķis ar čimičuri mērci

Sastāvdaļas:

  • 1 gabals bio liellopa šķiņķa
  • MARINĀDEI: 700 ml tumšā alus, sula no 2 laimiem, ½ tējkarotes kanēļa, ½ tējkarotes malta muskatrieksta, ½ tējkarotes sāls, ½ tējkarotes svaigi maltu melno piparu, 3 apelsīnu miziņas, 4 cm garas (bez baltās daļas)
  • MĒRCEI: 25 g svaigu pētersīļu, 25 g svaigas kinzas, 120 g olīveļļas, ½ sīpola, mizota un rupji sagriezta, 3 daiviņas ķiploku, 3 ēdamkarotes svaigas laimu sulas, 2 ēdamkarotes sarkanvīna etiķa, ½ tējkarotes sāls, ½ tējkarotes svaigi maltu melno piparu

Pagatavošana:

  1. Palielā traukā ielej alu un, kad putas norimušas, pievieno laimu sulu, kanēli, muskatriekstu, sāli, melnos piparus un apelsīnu miziņas, visu apmaisa. Šķiņķi ievieto traukā tā, lai marināde to pilnībā noklātu, liek ledusskapī vismaz uz 4 stundām, bet labāks rezultāts būs, ja noturēs 24 stundas.
  2. Stundu pirms gatavošanas šķiņķi ņem ārā no marinādes, dāsni ierīvē ar sāli un pipariem un notur istabas temperatūrā vismaz pusstundu.
  3. Grila pannu karsē uz augstas uguns 15 minūtes, tad temperatūru samazina uz vidēju un uz pannas uzlej eļļu. Grilē šķiņķi no katras puses ~ 7 minūtes, lai tas būtu vidēji sārts. Lietojot gaļas termometru, to var sagatavot pēc savām vēlmēm: 54 °C temperatūrā asiņains, 60 °C temperatūrā pussārts, 66 °C temperatūrā pussārts un 72 °C temperatūrā caurcepts steiks. Kad gaļa izcepta, to liek uz dēlīša atpūsties istabas temperatūrā un negriež vismaz 10 līdz 15 minūtes (neklājot pa virsu foliju, neaiztiekot un lieki nebakstot). Šis ir svarīgākais brīdis steika gatavošanas procesā, jo tas vēl turpina gatavoties, vienmērīgi izdalot sulas pa visu gaļas gabalu. Ja steikā iegriež pāragri, to var pavisam vienkārši sabojāt, jo tas zaudēs tam nepieciešamās sulas.
  4. Pagatavo čimičuri mērci. Visas mērces sastāvdaļas liek blenderī un maļ, līdz masa ir viendabīga. Tieši tik vienkārši! Gaļu griež šķēlēs un servē ar čimičuri mērci.
Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png

 Rīga: Kārļa Ulmaņa gatve 122  •  Hipokrāta iela 28  •  Krasta iela 79  

 •  Duntes iela 19a (i/c SKY&MORE)  •  Rīgas – Siguldas šoseja 8 (Berģi)  

+371 6786 0700       sky@sky.lv
Visas tiesības rezervētas © SKAI BALTIJA