Beaujolais Nouveau 2020 – jaunās ražas vīna svētki 19. novembrī

“Le Beaujolais nouveau est arrivé!” jeb “Jaunais Beaujolais ir ieradies!” – tā varētu tulkot šo izsaucienu, kurš ir zināms visā pasaulē jau kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem.

Patiesībā, Beaujolais ciemata vīndari jau izsenis ir gatavojuši šo jauno, svaigo vīnu, lai atzīmētu ražas novākšanu. Apķērīgie franči ātri vien apjauta mārketinga spēku un cilvēku vēlmi svinēt un drīz vien visā pasaulē katra novembra trešajā ceturtdienā sāka svinēt Beaujolais Nouveau dienu. Šogad Beaujolais jaunās ražas vīna svētki gaidāmi 19. novembrī.

Beaujolais Nouveau savā būtībā ir vienkāršs, jauns, svaigs, augļains vīns, kas ir gatavots no tipiskākās reģiona vīnogu šķirnes – Gamey. Šīs vīnogu šķirnes galvenā priekšrocība ir spēja radīt gan šādus, vieglus un augļainus vīnus, gan arī spēcīgāka rakstura vīnus ar ilgu uzglabāšanas potenciālu.

Beaujolais Nouveau tiek gatavots izmantojot mazliet īpatnēju pagatavošanas metodi, kuras galvenais priekšnosacījums ir fermentācijas ogas iekšienē bez gaisa piekļuves, tādejādi radot vīnu ar pavisam nelielu tanīnu klātbūtni.

Tieši pateicoties zemajam tanīnu līmenim un vienkāršajam raksturam, šo vīnu vajadzētu izdzert līdz nākamā gada martam, jo izturēšanas potenciāla tam nav. Savukārt katra novembra trešajā ceturtdienā gan katram vīnmīlim ir jāizdzer vismaz pāris atdzesētas pudelītes Beaujolais jaunvīnu, kaut vai par godu apķērīgajiem frančiem un viņu spējai radīt svētkus vīnam!

Gaidīsim Jūs SKY lielveikalos 19. novembrī uz jaunās ražas vīna atvēršanas svētkiem! Pačukstēsim – Jūs sagaidīs īpašs Beaujolais Nouveau 2020 piedāvājums!

Uz tikšanos!

Sekojiet līdzi jaunumiem Facebook: SKY lielveikali un Instagram: sky_lielveikali

Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png

 Rīga: Kārļa Ulmaņa gatve 122  •  Hipokrāta iela 28  •  Krasta iela 79  

 •  Duntes iela 19a (i/c SKY&MORE)  •  Rīgas – Siguldas šoseja 8 (Berģi)  

+371 6786 0700       sky@sky.lv
Visas tiesības rezervētas © SKAI BALTIJA