Drappier – elegantākais no šampaniešiem!

Šampaņas reģions.

Papildus mums ierastajām Chardonnay, Pinot Noir un Pinot Meunier vīnogām Šampaņā audzē vēl 4 šķirnes, taču to platība ir apmēram 0,3% no kopējā stādījuma un tās ir reti izmantotas.

Īsumā par Pinot Noir vīnogu.

Žoržs Kolots bija pirmais, kas, ar skatienu nākotnē, uzdrīkstējās šajā apvidū sākt stādīt Pinot Noir vīnogas, uz ko pārējie skatījās diezgan skeptiski. Mūsdienās Pinot Noir ir galvenā šī reģiona vīnogu šķirne un Žoržs Kolots tiek saukts par “Father of Pinot” jeb “Pinot tēvu”.

Kas ir Drappier nams?

Drappier nams atrodas Cot de Bar reģionā, Francijā. Par Drappier vīndarīšanas aizsākumu ir uzskatāms 1808. gads, kad Fransua Drappier pievērsās šim arodam. 

1952. gadā Andrē un Mišelina Drapjē izveidoja Drappier Carte d’Or etiķeti, ar nu jau visiem atpazīstamo, raksturīgo dzelteno fonu. Šī šampanieša aromāts atgādina cidoniju želeju, tādēļ arī tam ir tikusi izvēlēta šādas krāsas etiķete.

1968. gadā Mišelins Drapjē ieteica ražot Rosé šampanieti un nolēma, ka tas tiks gatavots no 100% Pinot Noir vīnogām. Piecdesmit gadus vēlāk Champagne Drappier Rosé de Saignée guva milzīgus panākumus, un tas ir ticis pasniegts arī Elizijas pilī.

Gandrīz visi šī nama šampanieši ir veidoti uz Pinot Noir ogas pamata, taču ir izņēmumi, kā piemēram Quattuor Blanc de Quatre Blancs Brut, kas ir gatavots no vienādās proporcijās sajauktām Chardonnay un piemirstām Arbanne, Petit Meslier un Blanc Vrai (Pinot Blanc) šķirnēm. Chardonnay mums ir zināma, bet pārējām vīnogām ir kāda kopīga iezīme – tās vēlu nogatavojas un, ja skatāmies uz vīnogu ražām, no klimata pārmaiņu skatupunkta, tad eksperimentēt ar vēlas ražības vīnogu šķirnēm, ir tāls skats nākotnē.

Papildus tam Drappier nams ir slavens ar tradīcijām un ilgtspējīgumu. Viņu vīnogulājus apstrādā ar zirgiem, bet vīna darītavā tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas. Drappier saviem šampaniešiem izmanto salīdzinoši zemākos pievienoto sulfītu līmeņus, gatavojot arī pilnīgu bezsulfītu šampanieti.

Drappier šampanietis vislabāk papildinās jūras velšu ēdienus, taču itin mierīgi tiks galā arī ar baltās gaļas ēdieniem.”

– SKY lielveikalu vīnzinis Jānis Kaļķis

Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png

 Rīga: Kārļa Ulmaņa gatve 122  •  Hipokrāta iela 28  •  Krasta iela 79  

 •  Duntes iela 19a (i/c SKY&MORE)  •  Rīgas – Siguldas šoseja 8 (Berģi)  

+371 6786 0700       sky@sky.lv
Visas tiesības rezervētas © SKAI BALTIJA