Labākās zivis un jūras veltes pilsētā

Šo mēnesi SKY lielveikali pasludina par zivju un jūras velšu mēnesi. Īsts zivju gadatirgus, katru dienu svaigs zivju pievedums – zivis, austeres un garneles, mūsu pašu Gatavots SKY meistaru mazsālīts lasis un īsti foreļu ikri. Noteikti ielūkojieties arī saldētavās, jo te atradīsiet lielus un mazus jūras “brīnumus”, – mīdijas, astoņkāji, kalmāri un jūras ķemmītes ir tikai daļa no plašā piedāvājuma. Zivis ir augstvērtīgs vitamīnu, minerālvielu un omega-3 taukskābju avots, tādēļ šomēnes stāstīsim jums arī par jūras veltēm konservu burciņās un bundžiņās. Jo mēs ticam, ka zivīm mājās ir jābūt vienmēr.

Plašs saldēto jūras produktu un zivju piedāvājums

Vai esat kādreiz ielūkojušies mūsu saldētavu vitrīnās? Tur ir tik plašs saldēto jūras produktu piedāvājums! Mīdijas vien – čaulītēs un jau tīrītas, svaigi sasaldētas vai marinādēs, atradīsiet arī mazāk pazīstamus dažādu lielumu gliemežvākus. Garneles, mazie astoņkājīši, kalmāri gredzenos, veseli vai pavisam maziņi. Ja gribas no visa pa druskai, ir arī komplekti, kuros salikti dažādi produkti kopā. Arī to sortiments ir teju bezgalīgs. Vai nebūtu laiks pagatavot pastu a la mare vai kārtīgu Vidusjūras risoto ar jūras veltēm? Mums šķiet, ka ir īstais brīdis.

Garneles

No pavisam maziņām līdz ļoti karaliskām, tīrītas un čaulītēs, svaigas un jau novārītas, marinētas un neapstrādātas. Gan saldētas, gan svaigas. Piemēram, šīs sarkanās garneles – Rosso di Mazara

Tās ir vienīgās sarkanās garneles pasaulē, kam ir piešķirts Friend of the Sea (jūras draugs) sertifikāts. Šīs garneles tiek zvejotas Vidusjūrā, 700 m dziļumā, tīros ūdeņos. Garneļu tirgū ļoti svarīgs posms ir to ātra un kvalitatīva sasaldēšana, lai nezaudētu krāsu, smaržu un produktu augstvērtīgās īpašības. 

Rosso di Mazara savas garneles sasaldē un iepako tieši uz nozvejas kuģu klāja īpaši apmācītu profesionālu darbinieku vadībā.

Astoņkājis

Šis jūras “briesmonis” reizē baida un fascinē. Tā perfektā zvaigznes forma un kaligrāfiski izstrādātie staipekņi ir skaisti. Ja jūras zvēru neatrodat SKY svaigo zivju vitrīnā, tas noteikti būs saldētavā.

Jūras ķemmītes

Visi tās pazīst skaisto gliemežvāku dēļ, bet reti kurš māk pagatavot. Bet tas ir tik vienkārši. Visgardākās tās būs dažas minūtes apceptas izkausētā sviestā ar nedaudz sāli un garšaugiem. Pirms cepšanas ķemmītes gaļas gabaliņš jāatdala no gliemežvāka tā, lai nav palicis savienotājmuskulis, un katrs gabaliņš jānosusina.

Langustīni

Lielveikalu SKY piedāvājumā langustīni ir visu cauru gadu. Tiesa, tad, kad tos nav atļauts ķert, gardā delikatese atrodama nevis svaigajā vitrīnā, bet plašajās saldētavās. Pareizi atkausēti un pagatavoti, tie garšos kā bērnībā. Koši sārtā krāsā, ar daudz dillēm un dažu labu čili. Vai tā nav vēl viena lieliska ideja mājas ballītei?! 

Ir laiks nobaudīt labākās jūras velšu garšas no visas pasaules!

Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png

 Rīga: Kārļa Ulmaņa gatve 122  •  Hipokrāta iela 28  •  Krasta iela 79  

 •  Duntes iela 19a (i/c SKY&MORE)  •  Rīgas – Siguldas šoseja 8 (Berģi)  

+371 6786 0700       sky@sky.lv
Visas tiesības rezervētas © SKAI BALTIJA