SKY zaptes – garšo debešķīgi

SKY lielveikali ir īpaši ar to, ka šeit atrodami produkti, kas ne tikai nav pieejami citās lielveikalu ķēdēs, bet arī izceļas ar izmeklētu garšu un kvalitāti, jo tiek gatavoti uz vietas, SKY ražotnē, pēc īpašām receptēm, ko izstrādājusi SKY Baltija ražošanas vadītāja Sarmīte Majore. Arī vietējās zaptes nav izņēmums – tās šeit ir īpaši gardas un pircēju iemīļotas. “Mūsu zaptēs tiek izmantotas ogas, cukurs un pavisam nedaudz ūdens. Mēs spēlējamies arī ar tekstūru – ir zaptes ar veselām ogām, bet ir tādas, kur viss tiek sablendēts viendabīgā masā. Pircēju gaume un garšas izjūta ir dažāda – katrs izvēlas to, kas labāk tīk, un mēs šo izvēli arī piedāvājam,” stāsta Sarmīte Majore.

Zaptes SKY lielveikalā sāka tapt 2015. gadā, kad pārdošanā parādījās seši to veidi – zemeņu, aveņu, brūkleņu–ābolu, melleņu un ērkšķogu (zaļo un sarkano). Īpaši liels gandarījums Sarmītei ir par ērkšķogu zaptes ieviešanu, jo tas bijis viņas personīgais ierosinājums. “Ērkšķogu zapti atceros kopš bērnības, jo man tā ne tikai ļoti garšoja, bet pašai šīs ogas ik gadu bija jālasa. Lai izdotos augstvērtīga zapte, ogām bija jābūt lielām, bet ne gatavām, jo zaļās ērkšķogās ir vairāk pektīna – tas darbojas kā recinātājs. Šāda zaļo ērkšķogu zapte lieliski iederas kūkās. Un katra īsta cepēja zina, ka laba kūka sanāks tad, ja tajā iesmērēs ievārījumu ar izteiktāku, pikantāku garšu – saldā zemeņu zapte īsti nederēs,” skaidro Sarmīte. “Pirmajā gadā tas bija eksperiments. Ierosināju sākt ar nelielu apjomu, turklāt sanāca tā, ka tikām gan pie zaļajām, gan sarkanajām ogām, un pārdošanā nonāca divu veidu zaptes. Izrādījās, pircēji jaunumu uzņēma ar lielu sajūsmu, un šīs zaptes izpirka pirmās, visiem nemaz nepietika. Bet nu jau pircēji zināja – mums šāds produkts ir, un gaidīja, kad tas atkal parādīsies plauktos.”

Āķis lūpā bija ne tikai baudītājiem, bet arī gatavotājiem, jo tapa skaidrs – ja ir pieprasījums, jāgatavo vēl! Nākamajā gadā klāstam pievienojās aromātiskā rabarberu zapte, kas lieliski iederas gan kūkās, gan pie pankūkām, bet tagad piedāvājums kļuvis vēl bagātīgāks! Šoruden SKY plauktos pircēji var lūkoties gan pēc ierastajām – zaļo ērkšķogu, zemeņu, melleņu, ābolu, ābolu–dzērveņu, aveņu un rabarberu zaptēm, gan arī pēc jaunas – zemeņu–rabarberu zaptes, kas jau atkal tapusi pēc pašas Sarmītes receptes un ierosinājuma. “Laiks, kad gatavojas ogas un augļi, ir lielisks, tad es ar prieku metos eksperimentēt savā virtuvē. Arī šis mēģinājums bija mana spontāna ideja, un rezultāts bija lielisks – ļoti labs un patīkams garšu salikums, kā arī skaista krāsa,” stāsta Sarmīte. “Ceram, ka arī šī garša uzrunās mūsu pircējus!” Tāpat Sarmīte ir atklājusi ideālo aveņu zaptes recepti, ko šoruden varēs novērtēt arī pircēji – tajā izmantotas tieši rudens avenes, kam ir īpaši patīkama un maiga garša.

SKY zaptes ir ne tikai gardas, bet arī vizuāli ļoti kārdinošas – burciņu noformējums atgādina vecmāmiņu darinājumus, arī apjoms ir ļoti praktisks un ērts – 200 gramu. SKY lielveikalos tās vēl var meklēt pie “saderīgajiem” produktiem, piemēram, pankūkām, kas arī tapušas uz vietas SKY ražotnē. Tuvojoties svētku sezonai, zaptes nereti nonāk dāvanu maisiņos, jo par tām ir priecīgs ikviens.

Rudenī SKY ražotnē intensīvi top ne tikai zaptes, bet arī kāds ļoti interesants un gards produkts – brūkleņu mērce, kas vairāk piemērota tieši cepešu sezonai, jo šis ir laiks, kad Latvijā tiek svinēti vieni svētki pēc otriem. Mērces sastāvā ir veselas un blendētas brūklenes, cukurs un nedaudz kanēļa – šāds garšas salikums lieliski papildina jebkuru cepeti uz ģimenes vakariņu vai svētku galda, kā arī izcili sader ar kraukšķīgām kartupeļu pankūkām.

Neraugoties uz esošo izvēli, SKY lielveikali vienmēr alkst pārsteigt ar jaunām, interesantām garšām un receptēm. Arī šogad jau raisās jaunas idejas nākamajam gadam, un pieredze rāda, ka SKY savu pircēju pazīst. Esam gatavi trāpīt tieši mērķī un iepriecināt visus gardēžus!

Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png

 Rīga: Kārļa Ulmaņa gatve 122  •  Hipokrāta iela 28  •  Krasta iela 79  

 •  Duntes iela 19a (i/c SKY&MORE)  •  Rīgas – Siguldas šoseja 8 (Berģi)  

+371 6786 0700       sky@sky.lv
Visas tiesības rezervētas © SKAI BALTIJA