Sulīgie mango Sky lielveikalos

Jūlija mēnesī vasara ir pašā pilnbriedumā. Saule kārtīgi lutina ikvienu, dārzos atrodami pilni krūmi ar ogām un visapkārt virmo saldena ziedu smarža. Veikalu plauktos jūlijā var atrast ne tikai vietējos labumus, bet arī kādu eksotiskāku augli, kas ļauj izjust citu zemju garšas, sapņot par atvaļinājumiem dienvidu valstīs vai gremdēties atmiņās.  

Vasaras karstumā tā vien gribas sniegties pēc kāda atspirdzinoša dzēriena un baudīt sulīgus augļus, kas palīdzētu veldzēt slāpes. Šos sezonas augļus iespējams baudīt ne tikai atsevišķi, bet pievienot tos smūtijiem, salātiem vai kā īpašu piedevu siltajiem ēdieniem.

Izciliem vasaras garšās baudīšanas brīžiem noderēs Sky lielveikalos atrodamie Ataulfo šķirnes mango. Ataulfo mango ir garenas formas, nelieli, zeltaini dzelteni un parasti sver 170 līdz 280 g, bet to garša ir salda, bagātīga un krēmīga. Izskata un garšas dēļ šos mango mēdz dēvēt arī par mazo, dzelteno, medus vai pat šampanieša mango. Tā sezonalitāte ir no marta līdz pat septembrim. Ataulfo izcelsme ir Meksika, tie aug Michoacan, Sinaloa, Nayarit, Jalisco, Veracruz un Chiapas štatos, bet mango nosaukums Ataulfo radies par godu mango selekcionāram Ataulfo Morales Gordillo. Savu uzvaras gājienu šie mango sāka ASV 1990. gadu beigās, bet jau 2009. gadā Ataulfo mango bija otra populārākā šķirne tūlīt pēc Tommy Atkins šķirnes mango. 2018. gadā gandrīz 20% no visiem mango, kas tiek importēti ASV, ir Ataulfo mango.

Ataulfo mango virsma ir gluda un mīkstums nav šķiedrains – tam piemīt sviestam jeb krēmam līdzīga, ļoti patīkama konsistence, īpaši, kad augļi ir sasnieguši maksimālo gatavības pakāpi. Auglim ir plāns kauliņš un tā mīkstums ir tumši, piesātināti dzeltenā tonī – tajā ir augsts augļu cukura saturs: 15 g uz 100 g augļa. Nogatavojušies augļi ir ļoti aromātiski, tiem piemīt izteikta mango smarža.

Šie dienvidu saules izlolotie mango ir ideāls lietošanai dažāda veida smūtijos un visa veida blendētos dzērienos. Tos var lietot gan salātos, gan vienkārši patērēt atsevišķi. No šī mango izdodas izcils, kā Indijā tā Eiropā, tik populārais mango lassi dzēriens, kā arī no tā var pagatavot fantastisku Taco salsu. Nogatavojies auglis ir perfekts, lai to baudītu tāpat vien sagrieztu šķēlītēs vai kubiņos pārkaisītu ar Meksikā populāro tajín garšvielu, kas sastāv no čili pipariem, laima un sāls.

Arī mango šķirne Kent nāk Dienvidiem – tie tiek audzēti lielākoties Meksikā, Ekvadorā un Peru. Kent  mango piemīt salda un patīkama garša, auglis ir liels un ovāls, tumši zaļā un tumši sarkanā nokrāsā. To vēl vairāk pastiprina sulīgs mīkstums, kam ir ierobežots šķiedru skaits. Pateicoties to tekstūrai un garšai, Kent mango ir ideāli piemēroti sulu spiešanai un žāvēšanai, kā arī tos var lietot cepšanai, piemēram, izmantojot lieliskā mango maizes receptē.

Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png
Sky_logo-1.png

 Rīga: Kārļa Ulmaņa gatve 122  •  Hipokrāta iela 28  •  Krasta iela 79  

 •  Duntes iela 19a (i/c SKY&MORE)  •  Rīgas – Siguldas šoseja 8 (Berģi)  

+371 6786 0700       sky@sky.lv
Visas tiesības rezervētas © SKAI BALTIJA